
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 450 µA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Full |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$7.95690
Ext.Price$7.95690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.95690 | $7.95690 |
| 10 | $6.25090 | $62.50900 |
| 25 | $5.89941 | $147.48525 |
| 50 | $5.56767 | $278.38350 |
| 100 | $5.35600 | $535.60000 |
| 300 | $5.17388 | $1552.16400 |
| 500 | $4.99794 | $2498.97000 |
| 1000 | $4.88710 | $4887.10000 |
